Schopní interiéroví designeři by měli pro své zákazníky vytvořit prostředí, které je harmonické, funkční a nadčasové. K jednotlivým projektům by měli přistupovat individuálně a vytvářet bydlení na míru potřebám klienta. V článku naleznete odpovědi na otázky, jak postupovat při jejich výběru a v jakých situacích se s nimi vyplatí spolupracovat. Vyvrátíme také mýty, které se s tímto povoláním nejčastěji pojí.
Proč se vyplatí oslovit interiérového designera
- VYZNAJÍ SE V TRENDECH A TECHNOLOGIÍCH, BYTOVÝCH DOPLŇCÍCH A DEKORACÍCH
- ŠETŘÍ VÁŠ ČAS
- DOKÁŽOU TĚŽIT Z PONTENCIÁLU MÍSTNOSTI
- NECHAJÍ VYNIKNOUT PŘEDNOSTEM PROSTORU A RAFINOVANĚ SKRYJÍ NEDOSTATKY
- JEJICH FANTAZII SE MEZE NEKLADOU
- SAMOZŘEJMOSTÍ JE PRO NĚ INDIVIDUÁLNÍ PŘÍSTUP A ŘEŠENÍ NA MÍRU
- VYTVÁŘEJÍ UNIKÁTNÍ PROSTŘEDÍ, KTERÉ JE NEJEN KRÁSNÉ, ALE I PRAKTICKÉ
- POMOHOU LIDEM, KTEŘÍ NEMAJÍ ESTETICKÉ CÍTĚNÍ
Jak postupovat při výběru designera
ZTOTOŽNĚNÍ
- Každý designer přistupuje k práci jinak, má odlišné postupy i hodnoty, a proto je důležité, abyste se s jeho prací ztotožnili a oslovila Vás.
- K jednotlivým zákazníkům přistupují individuálně, ale mají jistý styl práce a rukopis, který nezapřou, a proto byste měli být naladěni na stejnou notu.
- U prezentace designera se zaměřte především na výsledek jednotlivých projektů i srovnávací fotografie před zahájením rekonstrukce a po jejím dokončení.
ZKUŠENOSTI
- Důležitou roli hraje vzdělání v oboru i odborná praxe.
- Přesvědčte se o tom, že hodláte spolupracovat s kompetentní osobou.
- Hned při první schůzce poznáte, jak je designer do své práce zapálený a jestli se vzdělává v nových trendech i technologiích.
- Zajímejte se také o projekty, které má již za sebou. Přečtěte si reference klientů volně dostupné na internetu.
Pamatujte, že množství návrhů na papíře pro Vás jako potenciálního zákazníka nemá žádnou vypovídací schopnost, pokud nebyly realizované.
Časté mýty
JE TO PŘÍLIŠ DRAHÉ
Designéři sice sledují současné trendy a vytvářejí pro Vás jedinečné bydlení, ale vždy s ohledem na funkčnost a nadčasovost jednotlivých prvků, které z módy jen tak nevyjdou.
Pokud se rozhodnete využít služeb profesionálů, vždy je lepší oslovit je na úplném začátku celého procesu zařizování domácnosti. Mnohdy se totiž stává, že lidé osloví specialisty až v momentě, kdy nejsou spokojeni s výsledky vlastního snažení a v takovém případě se jim celkové náklady značně zvýší.
PROSAZUJE SI SVOU
Cílem designera je vytvořit prostředí, ve kterém se budete cítit dobře, bude odpovídat Vašemu životnímu stylu, hodnotám i potřebám. Během vytváření návrhu se Vás na spoustu věcí zeptá, aby Vás poznal a zjistil, bez čeho si bydlení nedovedete představit a co naopak můžete v interiéru postrádat. Zjišťuje, jaký interiérový styl je Vám blízký, jaké máte rádi barvy a jaký je Váš vkus, do kterého se během přípravy plánu i samotné realizace projektu snaží trefit.
Jedinečné bydlení, které si muž postavil podle nory z filmu Pán prstenů.
Stejně rychle, jako rostla poptávka po interiérových designérech, zvyšoval se i počet osob, které tuto službu poskytují. Pro lidi, kteří se v tomto oboru neorientují a nemají vlastní zkušenost se zařizováním domácnosti, může být výběr specialisty zdlouhavým procesem. Z toho důvodu jsme v tomto článku uvedli doporučení, která byste při výběru měli následovat. Nikdy nezapomínejte na stanovení celkového rozpočtu. S designérem se také poraďte o tom, do čeho se vyplatí investovat a na čem naopak šetřit. Vždy by to mělo vycházet z Vašich zájmů a hodnot. Díky naším radám pro Vás bude výběr schopného designéra mnohem snazší. Inovativní nápady na vylepšení domova.
Svěřili byste proces zařízení domácnosti do rukou designéra, nebo byste si raději vše udělali sami?